Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
твердий шампунь твердий шампунь

Суспільство

5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Опубліковано

Волосся та довкілля скажуть “дякую” за перехід на твердий шампунь. Чому? За словами виробників, при виготовленні такого косметичного засобу використовується мінімум води, всілякої пакувальної тари та хімічних компонентів. 

На вигляд він, як звичайне мило, зі шорсткою поверхнею. Проте зберігається максимум корисних властивостей. Зазвичай, твердий шампунь роблять “холодним способом”, а потім дають ще місяць настоятися. Тож чим цей засіб може вас здивувати?

П’ять причин для переходу

1. Найголовніша і чи не найвагоміша – екологія. В середньому, родина з чотирьох людей використовує 1-2 пляшки рідкого шампуню щомісяця (в залежності від частоти миття волосся). Кожна нова пляшка – додаткове навантаження на екологію у вигляді непереробленого пластику. 

У свою чергу, твердий шампунь не потребує пластикової обгортки. Усі компанії намагаються використовувати папір для пакування. 

2. Волосся не так швидко жирніє. Виробники еко-шампуню часто хизуються цією перевагою, адже такий вид шампуню краще видаляє шкірний жир. Проте якщо волосся схильне до сухості, варто користуватися зволожуючими бальзамами. Рідшим купанням зможете зекономити не лише на кількості шампуню, а й збережете воду.

твердий шампунь
Твердий шампунь варто підбирати за своїм типом волосся

3. Менша кількість доданих консервантів. Для виробництва такого косметичного продукту використовують 80-90% ПАРів (поверхнево-активних речовин), а решта 10-20% – екстракти і олії. У свою чергу, для рідких шампунів використовують консерванти, ароматизатори, стабілізатори та ін, щоб рідка речовина не так швидко втрачала ефект.

4. Шматочка твердого шампуню вистачає на 2-3 місяці. Але за умови, що ви дотримаєтесь рекомендацій з догляду. Цей косметичний девайс погано переносить вологу, тому після використання йому потрібно дати просохнути. Виробники пропонують зберігати його у звичайних відкритих мильницях. 

5. Одна із вагомих причин для любителів активного відпочинку – невеликий об’єм шампуню і його твердість. А це означає, що в аеропорту не доведеться переживати, чи не проллється щось у валізі. Крім того, ті, хто подорожує економ-класом та обмежений лише рюкзаком, знає, що рідини мають фасуватися у пляшечки до 100 мл, та в окремих пакування. Твердий шампунь гарно піниться, тому навіть невеликого шматочка вистачить на кілька використань. Зекономите на вазі рюкзака.

Де придбати твердий шампунь українського виробництва?

Фабрика натхнення

На вибір пропонують 5 видів твердого шампуню: тонкого та ослабленого, з підвищеною жирністю, з відновлючим ефектом, з протеїнами шовку та кашеміру, для укріплення.

Фабрика натхнення твердий шампунь
Виробник пропонує зібрати свій крафтовий набір догляду

Виробник дає детальний опис інгредієнтів кожного виду, тому якщо перше знайомство з твердим шампунем вийшло не дуже, варто спробувати інший варіант. 

Ціна: 115 гривень за шайбу, вагою 45 грамів. Сайт виробника тут.

Dobre mylo

Цей виробник пропонує вісім типів шампуню: з кропивою, дьогтем, коноплею, м’ятою, яєчним жовтком, полином і розмариновий. Найцікавіший серед них – з червоним перцем та цибулею. Як зазначають виробники, щоб створити такий шампунь, доводиться пововтузитися, адже компоненти цибулі та перцю складно вживаються з рештою інгредієнтів. 

Dobre mylo твердий шампунь
М’ятний шампунь готується разом з пудри, меліси, лісовими лікарськими рослинами, а також горіхового молока

Із супутніх товарів пропонуються тверді бальзами та медова маска для волосся.

Ціна: 162 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.

Li’zar

У лінійці цього виробника 6 видів шампуню. Серед них ментол, обліпиха мед, зелений чай. Цікавинки: кропива з хною (яка не підфарбовує волосся, але живить його), та на основі морської водорості ламінарії. 

Li’zar твердий шампунь
До складу входить біла глина, а також аромат неролі, який використовують для аромату Chanel 5

Крім того, поціновувачі аюрведичних практик зможуть на сайті можна знайти спеціальний догляд для волосся.

Ціна: 190 гривень за 50 гр. Сайт виробника тут.

VESNA

Магазин на вибір пропонує два види шампуню: з кропивою, який стимулює ріст волосся, бореться з лупою та відновлює шкіру голови та трояндою, яка має ефект делікатного очищення для фарбованого волосся.

VESNA твердий шампунь
До складу трояндового шампуню входять ефірні олії бергамоту, шавлії, лайму та кедру

Крім того, із супутніх товарів можна придбати маски та олії для волосся.

Ціна: 260 гривень за шматок. Сайт виробника тут.

Ptichkin Sad

Виробник пропонує чотири типи твердого шампуню. Серед них найцікавіший – з вуглем бамбуку. Пишуть, що він ідеально підходить для чоловіків, застосовується для всіх типів волосся.

Ptichkin Sad твердий шампунь
У склад чорного шампуню входять ефірні олії бергамоту, шавлії, лайму та кедру

Із цікавинок, на сайті можна знайти скраб для шкіри голови, рідкі кристали для кінчиків волосся, масло для відновлення і росту.

Ціна: 295 гривень за 100 гр. Сайт виробника тут.

Суспільство

На Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір

Опубліковано

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37).

Це анонсували на сторінці простору в Instagram.

Про архітектурну памʼятку

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37). Це відновлена пам’ятка архітектури в центрі Подолу, де за сюжетом роману Валер’яна Підмогильного “Місто” проживав головний герой Степан Радченко після переїзду до Києва. У творі згадується: “На Нижньому Валу одшукав тридцять сьомий номер, зайшов хвірткою на подвір’я і постукав на ґанку в глухі, поїдені червою двері…”.

На початку повномасштабного вторгнення представники Подільської громади вивчали будівлі, що могли б бути потенційними пам’ятками, але перебували під загрозою знищення. Вони знайшли цю будівлю, отримали її законно у власність і почали опікуватися нею. Зокрема, оформили статус щойно виявленої пам’ятки архітектури, повідомляє команда проєкту для The Village Україна.

Ця будівля, збудована у 1900 році, раніше дійсно була кузнею. Вона зберегла свою автентичність, зокрема композицію й фасади, що робить її цінною, пояснюють у департаменті культурної спадщини КМДА.

Читати також: Українські підлітки спільно із колишнім консультантом NASA написали книги про Марс

Про простір

Тепер у цьому просторі облаштовано культурний центр із галереєю. Першою подією стане фотовиставка-рефлексія митця Микити Журавльова, присвячена Одесі.

“Кузня” працюватиме з 12:00 до 21:00. Відвідати виставку можна у ці ж години. Вона триватиме 21 та 22 травня (з можливим продовженням), а відкриття відбудеться о 18:00.

Вхід – вільний донат, усі кошти будуть передані підрозділу ГУР МО “Химера”.

Нагадаємо, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Також ми повідомляли, що в Міністерстві оборони тестують електронну чергу в ТЦК та СП.

Фото: простір “Кузня”

Читати далі

Суспільство

Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Опубліковано

Марії — лише 115 сантиметрів, у пологовому від неї відмовилися батьки, вона має інвалідність… Та попри все пережите, дівчина не втратила віри ні в себе, ні у свої можливості, ні у свою країну! Маша є однією з найсильніших спортсменок у Європі серед паралімпійців і веде свій блог у соцмережі, аби мотивувати інших любити себе та не втрачати мотивації, що б там не було!

Історія дівчини

Привіт! Мене звати Марія, мені 33 роки і ви будете здивовані, коли побачите мене в повний зріст. Та, попри це, я живу повноцінним життям, сама себе збезпечую, професійно займаюся спортом, учасниця Паралімпійських ігор, призерка Кубку світу та чемпіонка України і Європи.

Додатково я займаюся ще блогерством. Знаєте, я завжди хотіла жити в Америці, але зрозуміло після повномасштабного втогнення, що я хочу жити в своїй країні. Незважаючи на всі труднощі, я зрозуміло, що Україна в моєму серці понад усе.

Моя історія почалась з 1991 року. Коли я народився, лікарі побачили, що я дитина з вадами і запропонували моїм батькам написати відмову. Вони це і зробили.

Родина, яка була поряд

Після цього я потрапила до дитячого будинку і там проживала до підліткового віку. У 14 років я попала до прийомної родини. Я побачила різницю між дитячим будинком та сімʼїю. З розуміла, що саме в той час, коли я потребувала родини, вони були поряд. Саме завдяки моїй родині я знайшла себе і зрозуміла, чого я хочу від життя.

Спортом я почала займатися з підліткового віку. Мені запропонував тренер, мій перший Олександр Анатолійович. Попала вперше на Паралімпійські ігри, це у 2012 році. Я побачила, що таке дійсно великі спортсмени, дійсно ті, які здобувають медалі, ті, які боряться понад усе заради того, щоб у першу чергу подолати себе. У спорті я здобула силу духу,також фізичні сили. Я зрозуміла, що в цьому житті треба завжди боротися. Спорт мені це явно показав.

Читати також: Це українські страви, про які ви навряд щось чули: давні рецепти кулінарної спадщини

Важка зустріч

У 28 років мені наснився сон, що в моїй квартирі моя рідна матір та її донька, моя сестра. Я це розповіла подрузі, і вона мені запропонувала поїхати та зустрітися з нею. Зустріч у нас була дуже тяжкою. Я сказала людині, що я на неї зла не тримаю. Хочу просто дізнатися, чому саме я така, чого так вийшло, що я залишилась без батьків.

Були питання дуже прості, не дуже складні для людини, яка має все знати. Але на відповідь я дуже багато чула брехні і неправди.

Матір по цей час приховує, що я є, що я жива. Я їй сказала, якщо ти будеш надалі мене приховувати, я не можу так надалі з тобою спілкуватися.

Я також поїхала, знайшла батька, ми з ним зустрілися. З батьком було все інакше. Батько – це та людина, яка показала, що ми всі люди, ми всі можемо помилятися. Найголовніше, що я побачила в ньому, що він хотів це виправити. Ми спілкуємось надалі, він мені дуже сильно допомагає, коли я потребую. З його сім’єю я також спілкуюсь, у нас дуже добрі і теплі відносини.

В своєму блозі я показую приклад, що попри всі життєві обставини і не зважаючи на те, що в мене є інвалідність, я живу повноцінним життям. Надалі я планую займатися ще спортом і зараз готуюся до Кубку світу. Потім вже буде ясно, чи попадаю я на Паралімпійські ігри в Париж 2024. Планую далі займатися і будую собі кар’єру саме в спорту.

Нагадаємо про 10 українських науковців, які змінили світ своїми винаходами.

Також ми повідомляли, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Читати далі

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі